Devamsızlık Sildirme Dilekçesi

Devamsızlık sildirme dilekçesi pek çok öğrenci tarafından yaptıkları devamsızlıkları sildirmek adına araştırılmaktadır. İlkokul, ortaokul ya da lise fark etmeksizin devamsızlıklarını sildirmek isteyen öğrencilerin okullarına bir dilekçe sunmaları gerekmektedir. Sunulan dilekçenin ardından yapılan devamsızlıklar silinmektedir.

Özellikle de okullarda devamsızlığın kısıtlı olması nedeni ile pek çok öğrenci, yaptıkları devamsızlıkları sildirmenin yollarını araştırmaktadır. Bunun için farklı yollar bulunmaktadır. Devamsızlıklarını nasıl sildireceklerinin yolunu bulan öğrencilerin daha sonrasında bir de devamsızlık sildirme dilekçelerini hazırlamaları gerekmektedir. Bu dilekçelerin hazırlanması ardından veli tarafından imzalanması ve bu şekilde okula sunulması önem taşımaktadır.

Özellikle de lise öğrencileri devam sıkıntısı sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Böyle bir durumda sağlık raporu ya da veli izni ile birlikte girilen devamsızlıklarını yeniden sildirebilmektedirler. Öğrencilerin devamsızlıklarını sildirebilmeleri adına kesinlikle bir belge sunmaları ve veli izni olduğunu göstermeleri gerekmektedir. Devamsızlık sildirmek isteyen kişilerin bunu yapmak adına kesinlikle okullarına bir dilekçe vermeleri ve bu dilekçeyi vermeden de velilerine imzalatmaları gerekmektedir. Bunun için de pek çok öğrenci hazırlayacakları dilekçe içerisinde neler yazmaları gerektiğini ve nasıl bir düzen çerçevesinde olması gerektiğini araştırmaktadır.

Devamsızlık Sildirme Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Okullarında yaptıkları devamsızlıkları sildirmek isteyen öğrenciler devamsızlık sildirme dilekçesi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını merak etmektedir. Bu noktada öğrencilerin devamsızlık dilekçesi ile birlikte okula neden devamsızlık yaptıklarına dair bir mazeret sunmaları gerekmektedir. MEB tarafından okullara her sene için 10 gün özürlü ve 20 gün de özürsüz olmak şartı ile toplamda 30 gün devamsızlık hakkı bulunmaktadır. Öğrenciler özellikle de bu süreyi geçmemek adına mazeretli oldukları günlerde yaptıkları devamsızlıkları sildirmeyi istemektedirler. Bunun içi de söz konusu olan dilekçeyi hazırlamaları ve gerekli belgeleri ile birlikte okullarına sunmaları gerekmektedir.

Devamsizlik Sildirme Dilekcesi
Devamsızlık Sildirme Dilekçesi

Öğrenciler okullarına sunacakları dilekçelerini hazırlamaları ardından bu dilekçeleri idarelere teslim etmektedir. Yine idarelere teslim etmeleri esnasında neden devamsızlık yaptığına dair detayları da belirtmektedir. Böylelikle de dilekçelerini ulaştırmalarının ardından yapmış oldukları devamsızlıkları silinmektedir. Yine devamsızlıklarını sildirmek adına dilekçe sunan öğrenciler daha sonrasında devamsızlıklarının silinip silinmediğini de e-okul mecrası üzerinden görebilmektedirler. Öğrencilerin devamsızlık ve not bilgisi gibi bilgilerinin yer aldığı bu mecra içerisinde devamsızlıkların silindiği de ayrı bir biçimde belirtilmektedir. Sunulan dilekçe ardından öğrencilerin yaptıkları devamsızlıklar silinmektedir.

Devamsızlık sildirme dilekçe örneği de öğrenciler tarafından araştırılmaya devam edilmektedir. Bu dilekçelerin veliler tarafından hazırlanarak imzalanması ve ardından idareye iletilmesi gerekmektedir. Dilekçe içerisinde öğrenci ismi, okul ismi, sınıf ve numara gibi bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda yazılan dilekçe içerisinde öğrencilerin okuldan neden devamsızlık yaptıkları da belirtilmektedir. Yine hazırlanan dilekçenin alt kısmında ise veliye ait olan bilgilerin ve aynı zamanda da imzanın yazılması önem taşımaktadır. Bu dilekçelerin hazırlanarak teslim edilmesiyle devamsızlık silinmektedir.

Yorum yapın