Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win 10

 Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win 10 birçok bilgisayarda karşımıza çıkmaktadır. Bunun farklı nedenleri olabileceği için sorunun temeline inmek gerekir. Eğer ağ bağlantısında bir sıkıntı yaşıyorsanız ilk olarak ağ bağlantısını tamamen kapatmanız gerekir. Bunun için bilgisayar ya da tablet üzerindeki interneti devre dışı bırakın.

Ayarlar kısmından ağ bağlantısını devre dışı bıraktıktan sonra tekrar açın ve şifreyi girin. Eğer tekrar düzelmezse bu sefer modemle oynayın ve modemi kapatmayı deneyin. Modemi kapatıp açtıktan sonra yine düzelmiyorsa ilgili internet firmasını aramalısınız. Eğer kullandığınız bilgisayar ya da diğer cihazla alakalı sorun yoksa yetkililerle görüşmelisiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=iMllYUwm9VA

 

Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Birçok kişi bu ağa bağlanılamıyor hatası nasıl düzeltilir diye merak etmektedir. Bunun farklı yöntemleri olduğu için hepsini sırayla denemek yarar sağlar. İlk olarak bağlanamama bildirisini aldıktan sonra bilgisayarın sağ altına bakın. Bu kısımdaki ağ simgesine bastıktan sonra açılan pencereden internet kısmını seçin.

Daha sonra açılan pencerede wifi kısmına giriş yaptığınızda burada çeşitli yazılar çıkacaktır. Bilinen ağları yönete bastıktan sonra karşınıza birçok kullanıcı adları çıkacak. Wifi kullanıcı adları arasından bağlantıda problem oluşturan wifi adresini seçmeniz gerekir. Daha sonra bu adres üzerinden tekrar giriş yapmanız ve şifreyi doğru şekilde bir kez daha girmelisiniz.

Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Bu ağa bağlanılamıyor hatası çözümü için farklı pek çok metot geliştirilmiştir. Cihazdaki internet bölümünden ilgili internet adresine tekrar giriş yapmak gerekir. Bunun için de doğru şekilde wifi şifresini girmek ve tekrar kontrol sağlamak gerekir. Bu adımdan herhangi bir olumlu sonuç alamadığınızda uçak modu seçeneğini deneyin.

Cihazı tamamen uçak moduna alıp bir süre bekledikten sonra ağa tekrar bağlanmaya çalışın. Tekrar şifreyi ilgili wifi adresine girip giriş yapmayı denedikten sonra bekleyin. Eğer yine istediğiniz sonucu alamazsanız bu sefer modeme gidin. Modem ulaşabileceğiniz bir alandaysa düğmelerinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer düğmeler açıksa modemin fişini çekin ya da tamamen kapatarak tekrar kontrol edin.

Bu Aga Baglanilamiyor Hatasi Win 10
Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win 10

Ağa Bağlanamama Neden Olur?

Ağa bağlanamama sorunu farklı etkenlerde dolayı oluşabilir. Modeminizle alakalı bir sorun olabileceği gibi cihazla alakalı da aksaklık oluşabilir. Cihazınız internete bağlanmada sıkıntı yaşıyorsa tüm kontrolleri yapmanız gerekir. İnternetin açık olup olmadığı ya da bölge civarında bir sıkıntı yaşanmaması önemlidir.

Kullandığınız internetin o civarda bir teknik aksaklığa neden olup olmadığı da etkendir. Bu yüzden eğer modemi açıp kapattıktan sonra bir sonuç alamazsanız yetkililere ulaşmalısınız. Bilgisayarınızdaki internet kısmı üzerinden tekrar şifreyi yazıp bağlanmayı denemeniz gerekir. Elektrik kesintisi ya da diğer teknik aksaklıklar da internete bağlanmayı bir süre geciktirebilir. Bu yüzden cihazla ya da modemle alakalı bir sorun olmadığından emin olmak önemlidir.

Yorum yapın